mądre projekty

Nasze projekty są nowoczesne i innowacyjne pozwalają na różne możliwości aranżacji przestrzeni za pomocą oświetlenia, technologii multimedialnych, dźwięku, barw, przesuwnych ścian i wielofunkcyjnych mebli. Pozwala to zmieniać wnętrza przy pomocy zaprojektowanych przez nas elementów wyposażenia np. zastosowanie modułowego systemu mebli, które mogą być montowane i przestawiane w zalezności od aktualnych, indywidualnych potrzeb. Tworzymy naturalne, klimatyczne i zdrowe (z wykorzystaniem ekologicznych el. wyposażenia ) wnętrza, a przy tym o nowoczesnym desingu. Staramy się tak rozplanować wnętrza aby wydobyć jak najwięcej przestrzeni i światła, łączymy funkcje pomieszczeń z formą materiałów aby wnętrza tworzyły jednolita strukturę. Światło i kolor oraz ich wzajemne oddziaływanie jest dla nas ważnym czynnikiem. Jesteśmy wrażliwi na potrzeby naszych klientów, nasze wnętrza pozwalają wyłączyć się ze świata zewnętrznego, zrelaksować, albo na niego otworzyć, wszystko zależy od indywidualnych upodobań naszych klientów.

Najważniejszy jest dobry projekt
projektowanie wnętrz warszawa Projektowanie wnętrz warto rozpocząć od podziału funkcjonalnego przestrzeni oraz zastanowić się jakie są nasze potrzeby, w której części domu spędzamy najwięcej czasu, jaki układ pomieszczeń nam odpowiada, czy preferujemy otwarte przestrzenie czy raczej zamykane pokoje.

Pierwszym pomieszczeniem w domu, które stanie się naszą wizytówką jest strefa wejściowa, przedpokój. Często jest to przestrzeń pozbawiona okien, do której nie dociera wiele światła dlatego też dobrym rozwiązaniem przy jego aranżowaniu jest wykorzystanie jasnych kolorów ścian, podłogi czy mebli oraz ewentualnie zastosowanie tzw. „gry kolorów”, która pozwoli na np. optyczne oddalenie wybranej części pomieszczenia. W przestrzeni tej powinno się znaleźć miejsce na przechowywanie drobnych przedmiotów, torebek, okryć oraz na dobrze oświetlone lustro. W zależności od wielkości naszego mieszkania, korzystne może się okazać łączenie funkcji pokoju dziennego, kuchni oraz jadalni. Pomieszczenia te pozbawione ścian działowych mogą zwiększyć optycznie wielkość naszego mieszkania oraz dodadzą nam przestrzeni. Jednakże w tym wypadku ważne jest wyodrębnienie poszczególnych stref( takich jak umiejscowienie kuchni w sąsiedztwie jadalni, umiejscowienie strefy wypoczynkowej, telewizyjnej poza strefa komunikacji). Jeśli nasze mieszkanie ma mały metraż warto wykorzystać przestrzeń jak najbardziej jest to możliwe, planując ciekawe rozwiązania rozplanować mądrze półki, regały, zagospodarować wszelkie wnęki w domu.

Bardzo ważne przy projektowaniu wnętrz mieszkania czy domu jednorodzinnego jest zachowanie podziału stref na dzienną oraz nocną. Pomieszczeniem, które zapewnia nam odrobię intymności najczęściej jest sypialnia – przeważnie jest ona zamykana i stanowi naszą oazę spokoju. Tutaj powinniśmy sobie pozwolić na wybór wygodnego łóżka z dopasowanym dla nas, wygodnym materacem, na szafę lub garderobę, która pozwoli nam na przechowywanie większości ubrań oraz np. na toaletkę. Kolory w sypialni najlepiej dostosować do naszych osobistych preferencji, tak abyśmy czuli się w niej komfortowo i bezpiecznie. Warto również wziąć pod uwagę, że pewne kolory działają na nas kojąco (jasne, ciepłe barwy, pastele), inne zaś potrafią nas wręcz pobudzić do działania (kolory intensywne, jak czerwień, pomarańcz).

dekorowanie wnętrz warszawa

Łazienka

Kuchnia bardzo często pełni w naszych mieszkaniach funkcję „serca domu”. Warto ja urządzić tak, aby była funkcjonalna oraz posiadała oddzielne strefy: przechowywania, zmywania, przygotowywania posiłków, gotowania, pieczenia, a także była dobrze oświetlona oraz miała odpowiednio duży blat roboczy.

Charakter wnętrza determinują również detale, pozwalają one delikatnie podkreślać styl domowników. Zaaranżowanie wymarzonego wnętrza wymaga czasu oraz zaangażowania. DecoreArt jest po to aby pomóc przygotować Państwu odpowiednią koncepcję, która będzie spójna i dopasowana do potrzeb wszystkich mieszkańców projektowanego domu.

Podczas projektowania wnętrz opieramy się na podstawowych zasadach aranżowania przestrzeni:
  • podziału pomieszczenia na strefy
  • podziału przestrzeni na strefy: intymną i reprezentacyjną
  • zaplanowanie odpowiedniej komunikacji
  • rozmieszczenia elementów stałych takich jak lustra, garderoby, szafy, drzwi, półki
  • zagospodarowanie miejsca na sprzęt multimedialny
  • dobór kolorystyki wnętrz
  • rozplanowania instalacji, dostępu do gniazdek

projektowanie wnętrz

Kiedy już zapotrzebowanie funkcjonalne dla danej przestrzeni oraz potrzeby estetyczne zostaną zaspokojone, warto zwrócić uwagę na emocje. Wnętrza pozwalają nam na pokazanie naszego „ja”, naszego temperamentu, w nich w sposób niewerbalny możemy o sobie opowiedzieć. Dlatego warto w projektowanej przestrzeni, nie sugerować się jedynie obecnie panującymi trendami ale również wsłuchać się w siebie.